Üdvözöllek a blogon!
Bármilyen észrevételed, kérdésed van, jelezd nekem.
Megteheted email-ben (kapcsolat), vagy itt a blogon (megjegyzés).
Több mint száz hasznos dolgot tettem fel az oldalra, ha nem találsz valamit, írd be a keresés ebben a blogban mezőbe balra.

Hasznos böngészést kívánok!

I'm looking for a job in a garden centre in Western Europe or in the USA which sells cactuses and other succulents.

2013. augusztus 30., péntek

Aloe betonban

Készítettem egy beton edényt ,hagyományos módon. Rostált sóder, cement, víz keveréke. Beleöntöttem egy nagyobb virágtálba, majd egy kisebb virágtálat meg belenyomtam. Pár nap után kifúrtam az alját és beültettem Aloékkal.
Beton virágtál, hozzávalók: virágtál, Aloe, kavics.
A beültetett növények Aloe brevifolia, Aloe squarrosa.
A kavicsnak magasabbnak kellene lennie, akkor jobban mutatna.



2013. augusztus 26., hétfő

Ez nem szép dolog!



Sokan kíváncsiak rá, hogy melyik az igazi Aloe vera barbadensis miller. Ma egy „vásáros” oldalon kalandoztam és megnéztem az Aloe vera kínálatot. Igen érdekes dolgokat láttam!
Simán árulnak Haworthia-t, Agave-t, illetve valamilyen Aloe-t Aloe vera néven. Olyan is akad, aki leírja milyen módon fogyasztható. Ez nagy bátorságra utal, mert nem Aloe vera barbadesist árult. Az Aloe vera chinensis vagy Aloe vera fa. indica nem barbadensis. Talán ezért más a neve. Ezek a növények régen elkerültek hazájukból, kereszteződtek más fajokkal, átvettek tulajdonságokat, illetve elhagytak. Ezért nem Aloe vera barbadensisek, csak valamilyen hibridjük. Valóban az Aloe vera chinensis is képes sebeket gyógyítani, viszont minden kutatást, amiről írtam barbadensissel végeztek el. A barbadensis miller nem élénk zőld. A képen egy afrikai farm látható Aloe vera barbadensisekkel.

Sajnos a mi éghajlatunkon így néz ki. Azért sajnos, mert Afrikában nem kell télen fűteni, nekem meg muszáj. A foltok idősebb korukban eltűnnek.
Aztán most megtekinthető a különbség egy nálunk közkézen forgó Aloe vera fajta, amit sokan barbadensisnek adnak el. Ez nem túl szép dolog, mert ha, Aloe vera barbadensis miller lennék, biztos megsértődnék.


Természetesen árulok én is Aloe vera chinensist, Aloe vera fa. indicat, csak ezt jelzem, hogy az. Azt azért tudni kell, hogy az A.v. barb. közt is van eltérés, különbség, azonban méretük, színük alapján megkülönböztethetőek. Érdekesség a következő képen Aloe vera barbadensis palánták magról keltetve saját kis fóliámban. Mindegyik egyed eltér a másiktól.

2013. augusztus 25., vasárnap

Minden irodába Aloe-t

Korábban már írtam az Aloe-k és feng sui kapcsolatáról. Minden Aloe-t ajánl a feng sui a lakásba. Miért ne tarthatnánk irodában. Egy szép formás Aloe arborescens, Aloe vera, stb. feldobja a hangulatot irodánkban. Nem csak küllemre van hatása ezeknek a növényeknek.
Igen nagy szerepet játszanak irodánk levegőjének javításában. Például, méregtelenítik a levegőt! A káros formaldehidet az Aloe-k nagyon nagy mennyiségben tudják lebontani. A formaldehid metán és egyéb szerves vegyületek oxidációjának köztes vegyülete, a szmog egyik összetevője. Ennek az anyagnak lebontásából az Aloe vizet és oxigént tesz szabaddá.
Így javítva a levegőt és általa, koncentrációnkat.

2013. augusztus 13., kedd

Haworthia virágtál készítése

Leírom, hogyan tudunk gyorsan, mutatós virágtálat készíteni. Válogassunk össze olyan növényeket, melyeknek a növekedése és víz, hő, tápanyag igénye hasonló. A bemutatott növények Haworthia-k ezért életvitelük hasonló. Válasszunk egy tálat, úgy hogy növényeink szellősen elférjenek. Azért van erre szükség, mert a Haworthia-k telepeket képeznek és nem szeretnénk fél évente átültetni. A nagyobb térközzel ültetett tálacskák 2 évet is kibírnak. A képen egy 20cm átmérőjű tálba 3 darab Haworthia-t ültetek be.
A 20cm-es tál a három kiválasztott Haworthia-val. Fajta szerint H.emeley(balra), H.ryderiana(fent), H.attenuata(jobbra).





A kiválasztott pozsgásokat szépen beültetjük a tálba úgy, hogy a díszkavicsnak is maradjon hely . Ügyeljünk arra, hogy nagyjából egyforma távolságra legyenek. Olyan palántáknál, ahol az egyik magasabb a másiknál, úgy helyezzük el, hogy fokozatosan nagyobbakat rakunk egymás után. Ez azonban nagyobb tálaknál fontos, három szépség esetében mindegy.


A díszkavicsot rászórjuk a föld tetejére. Praktikus ilyenkor egy ecset és spriccelő. Az ecsettel eligazítjuk a sódert, a spriccelővel pedig a levelek közé szorult földet, kavicsot tudjuk könnyedén eltávolítani.





A végeredmény egy kis élet az irodában, vagy bárhol másutt. Ránézve egy pici nyugalmat kapunk a növények harmóniájából. Jó ültetést kívánok mindenkinek. Ne feledjétek, ha magatoknak készítitek, sokkal nagyobb örömöt okoz és két évig is abban az edényben maradhat. Adromischusok esetében ez még több év is lehet. (: